“Kur njeriu flet shumë, e thotë edhe atë që nuk është dashur ta thoshte.”
– Cofucious

“Ata që din të flasin, flasin shkurt.”
– Fyodor Dostoyevsky

“Pusho së foluri atëherë kur sheh se ke filluar nxehesh vetë, ose ai me të cilin je duke biseduar. Fjala e pathënë është flori.”
– Leo Tolstoy

Ju pëlqen!

“Askush nuk do të dëgjonte duke folur, në qoftë se nuk do ta dinte se e ka radhën pas teje.”
– Ed Hone

“Edhe biseda më e mençur përgjumet në veshin e kokëtrashit.”
– William Shakespeare

“Ka shumë pak njerëz që nuk bëhen interesant kur pushojnë së foluri.”
– Mary Lawry

“Po ta lejoni cilindo njeri të flas së tepërmi, edhe ai do të fitonte besimtarë.”
– Stivensoni

“Edhe pse nuk pajtohem me atë që ti e thua, unë do ta mbroj deri të vdekje të drejtën tënde për ta thënë atë.”
– Voltaire

“Sado i mençur të jetë njeriu, kur flet shumë, në fund nuk lë pa e thënë ndonjë budallallëk.”
– Alexandre Dumas

“Oratoria është arti i mashtrimit.”
– Montenji

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!