Oligarkët e PLAN-it në pushtet!
Hysen Aliu
Bërja publike e shpenzimeve të buxhetit të shtetit nga zyra e kabinetit të Presidenti, Hashim Thaçi ka shpenzuar disa miliona euro, për udhëtime zyrtare jashtë vendit, telefoni mobile, dreka dhe darka , një skandal që din ta prodhon vetëm Hashim Thaçi.
Vëllezërit Haradinaj e kanë kthy në plaçkë tokën e Kosovës, duke falë Malit të zi 8200hk, si kompenzim për ti privatizuar për vete mijra hektarë vetëm 1€ arin!
Fatmir Limaj i pat shkaktuar dëm buxhetit si ish-ministër , gjashtë vjet më parë si pjesë e një “grupi kriminal! Për këtë dëm të llogaritur nga Prokuroria, ai është akuzuar për vepra të rënda penale si krim të organizuar, marrje të ryshfetit e shpërdorim të pozitës zyrtare.
Isa Mustafa, përgjegjës për 500 milionë franga të mbledhura në … 30 maj 2016 Mustafa keqpërdori mbi 500 milionë franga që ishin mbledhur nga diaspora në kohën e 3 përqindëshit.
Kryetari i Istogut nga radhët e LDK-së, Haki Rugova bashkë me disa zyrtarë të tjerë të komunës janë arrestuar për keqpërdorime të detyrës zyrtare.
Kjo është qevetia Hoti!
Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.