Agjencia e OKB-së ka njoftuar se rreth 1 milionë njerëz janë zhvendosur nga Ukraina, pasi vendi i tyre prej 6 ditësh sulmohet nga forcat ushtarake ruse.

“Ka pasur shumë njerëz që po largohen në vendet fqinje, por është e rëndësishme të kujtojmë se numri më i madh i njerëzve të prekur ndodhen brenda Ukrainës,” tha për gazetarët në Stokholm Karolina Lindholm Billing, përfaqësuese e UNHCR-së në Ukrainë.

Lexo po ashtu:  Abazi tregon çka po kërkon Vetëvendosje
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!