Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka thënë se ofensiva turke ndaj Sirisë nuk është problemi i Amerikës, duke i quajtur kurdët “jo engjëj”.

SHBA po përballet me kritika të forta për tërheqjen e trupave ushtarake nga Siria, të cilat thonë se i dha dritën jeshile Turqisë, për të filluar një ofensivë ndërkufitare kundër forcave të drejtuara nga kurdët


Trump gjithashtu u tha gazetarëve në Shtëpinë e Bardhë se nuk është “agjent policie”

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!