“Gazetari” Baton Haxhiu, tha mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Shock’ se Shqipëria nuk ka pse i dëgjon thirrjet e të huajve, të cilat apelojnë që qeveria të shpallë Vjosën si “Park Kombëtar”.
Haxhiu edhe këtu tallet me botën femrore dhe këtë e përdorë si objekt dhe si send, si mallë e si placke dhurate, shkruan MekuliPress.com

Haxhiu u shpreh se nuk ishte dakord që aktori me famë botërore, Leonardo Di Caprio që të flasë për Vjosën, duke shtuar se të gjitha vendet në Europë e kanë tejkaluar atë që quhet park kombëtar dhe askush nuk ka respektuar rregullat.

“Jo, ose duhet t’i dëgjojmë, por jo këta ambientalistë, të cilët që e teprojmë me atë që quhet shije e natyrës duke e lënë funksionale pjesë më të rëndësishme të saj. Kush është Leonardo Di Caprio?. Nuk mundet që Leonardo Di Caprio të flasë për Vjosën. Të gjitha vendet në Evropë e kanë tejkaluar atë që quhet parqe kombëtare dhe asnjëri prej tyre nuk ka respektuar kështu rregullash, që kërkojnë për Vjosën”, tha ai.

Ju pëlqen!

Madje “analisti” përdori edhe gjuhë seksiste kur u shpreh se Di Caprios mund ti japim ndonjë vajzë të bukur dhuratë se për lumin nuk merr vesh.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.