Boksieri shqiptar Florian Marku është në qendër të lajmeve pas barazimit që pati javën e shkuar me Jamier Stewart. Barazimi u kundërshtua nga Marku dhe fansat e tij, pasi sipas boksierit, gjyqtari nuk ia dha fitoren për shkak të prejardhjes shqiptare.

Por ndeshja mbaroi, dhe sytë e Markut janë tek dueli i radhës që pritet të zhvillohet më 30 janar. Dhe ai ka nisur nga puna me stërvitjen.

Në një video të publikuar në kanalin e tij në Youtube, Marku shihet gati për ring, ndërsa për frymëzim në sfond është një këngë e Ushtrisë Clirimtare të Kosovës. Për më shumë ndiqni videon:

Ju pëlqen!

 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!