Në kuadër të programit të ri jashtë orarit mësimor për artet dhe zejet në shkolla, nxënësit po rigjallërojnë traditat dhe kulturën shqiptare.

Sot u ndanë pamje të nxënësve të Shkollës së Kuqe në Tiranë, teksa po zhvillonin orën e artit dhe zejeve.

U bë e ditur se, punimet kreative në qëndisje, thurje me shtiza, punime me grep, modelime, etj, u japin nxënësve mundësinë të zhvillojnë talentin, pasionin, por edhe të kalojnë shëndetshëm kohën e lirë, duke zhvilluar edhe mendjen dhe imagjinatën.

Ju pëlqen!

Ministrja e Arsimit dhe Sportit shprehu mirënjohje për nxënësit dhe mësuesit e Shkollës së Kuqe në Tiranë, për përkushtimin dhe angazhimin e tyre në këtë program.

/ata.gov.al

Lexo po ashtu:  Prindërimi, si t’i edukoni sa më mirë fëmijët tuaj
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!