Ish-kapiteni i Interit Javier Zanetti në librin e tij autobiografik ka zbuluar një histori shumë të dhimbshme në lidhje me nënën e tij, se si u nda nga jeta.

Nje kujtim nga nena ime? Kur fituam kupen e Italise kunder Palermos, me dergoi nje mesazh ne telefon: ‘Bir, komplimente, jam shume e lumtur per ty, te dua shume’. Festa mbaroi vone ate nate ne Milano, dhe mendova ti ktheja pergjigje te nesermen, por nuk e kisha me mundesine sepse ajo kishte shkuar ne boten tjeter.”

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!