Unë i kam dhënë fund përpjekjeve për t’ju përmirësuar. I kam dhënë fund nga të qenurit e fundit në list. I kam dhënë fund të qenurit vetëm një opsion, ose një telefonatë rutinë.

Unë jam lodhur duke u ndier e mjerë pasi e kuptoja se ju as nuk mendonit për mua, përderisa unë llogarisja në ty. Është kaq zhgënjyese

Jam lodhur duke i rritur shpresat vetëm që ato të rrëzon shpejt pastaj. Jam lodhur duke besuar gjysmë të vërteta dhe duke mos mundur të mbahem pas asgjëje.

Ju pëlqen!

Nëse nuk keni asnjë motiv për të më treguar se kujdeseni për mua, thjesht tregohuni të sinqertë për këtë. Nuk ka nevojë të shmangni pyetjet e mia dhe të flasim për temat më pak të rëndësishme, përderisa unë jam në pritje për shenjën të vetme që ty të intereson.

Nuk dua të zgjohem pranë një njeriu që nuk mund të thotë kurrë nëse jam e trishtuar apo të më ngushëlloj. Nuk dua të zgjohem duke menduar se nuk jam mjaftueshëm e mirë.

Unë isha me ty sepse ti ishe i veçantë për mua dhe mendoja se kjo ndjenë ishte e ndërsjellë. Fatkeqësisht, gabova.

Lexo po ashtu:  Shtatë cilësitë e një karakteri origjinal!

Më duhej ta ndaja mendjen. Sepse ti nuk e ndaje. Ju gjithmonë prisnit që unë të bëja lëvizjen e parë, të bëja diçka.

Kur dashurojë, unë dashurojë shumë; nuk kam asnjë hamendje të dytë, nuk kam pavendosmëri. Unë bëj gjithçka për atë që dua. Do të dëshiroja të thoja të njëjtën gjë edhe për ju.

Nga dita e parë, ju po më mashtronit mua; ju folët për të ardhmen dhe planet dhe unë u frikësova. Fatkeqësisht, nuk e dija se ishte thjesht një parashikim i dobët i egos suaj të dobët.

Nuk jam këtu për tu marrë si e garantuar. Unë jam këtu për të kaluar jetën time me dikë që do të më tregojë se jam e rrallë dhe të më trajtojnë ashtu siç e meritoj të trajtohem.

Unë nuk kam frikë nga dashuria por kam frik ta humb kohën time tek dikush që nuk më do më.

Mos heqja dorë lehtë më bëri që të humb energjinë time për të njëjtat gjëra pa pushim. U bë rraskapitëse.

Kur dikush ju do, energjia juaj rigjenerohet; ata e kthejnë dashurinë. Ajo shpenzohet.

Lexo po ashtu:  Një amerikan kaloi një javë në burg për arsye se tre fëmijët e tij të vegjël ishin djegur nga dielli gjatë pushimeve në plazh.- Disa nga kuriozitetet më të mëdha të botës

Dashuria e vërtetë nuk duhet të përgjërohet ose injorohet. Indiferenca juaj dhe mungesa e përpjekjeve më bënë të heqi dorë.

Heqja dorë më ka bërë të kuptoj se sa e kotë ishte marrëdhënia jonë.

Në vend që të respektoja veten dhe të shoh vlerën time, unë kalova një sasi të konsiderueshme të jetës time duke u kujdesur për diçka që nuk ishte madje as e vërtetë.

Unë nuk jam një Dado, unë jam një grua; Unë nuk mund dhe nuk do t’ju them se çfarë të bëni dhe si ta jetoni jetën tuaj. Ju jeni një burrë i rritur dhe unë pres që të veproni ashtu.

Kam humbur kohën dhe energjinë time të çmuar tek një djalë që nuk kishte guximin të më donte mua ashtu siç e meritoja të isha dashur. Shpresoj që të tjerët të mësojnë nga gabimet e mia.

Tani e di që jam e denjë për një dashuri që është gjithëpërfshirëse dhe e pakushtëzuar. Që jam e denjë të pranohem ashtu siç jam.

Mësova mësimin tim dhe jam gati të vazhdoj tutje. E di që kjo do të lëndojë, por e di që kjo gjithashtu është më e mira për mua.

Lexo po ashtu:  Elon Musk: ‘Këta 8 libra më kanë ndihmuar të arrij suksesin’!

Pavarësisht të gjithave, unë e humbas shpresën.

Unë ende besoj se një ditë do të takoj një djalë që do të jetë perfekt për mua por puna është se, i duhet atij të më gjejë mua sepse unë kam hequr dorë se provuari, së kërkuari dhe së bëri punën që duhet ta bëjë burri.

Nëse më doni, tregojeni dhe shfaqeni atë.

Unë nuk pranoj të jem viktimë e injorancës dhe egoizmit të dikujt tjetër. Unë i kam nevojat e mia dhe herën tjetër, unë do të insistoj që partneri im të vendos të përpiqet për t’i përmbushur ato.

Unë e dua një njeri që do të më respektojë dhe do të kuptojë se i’a vlenë edhe të vdiset për mua.

E dua një person që do të jetë shtylla ime dhe forca ime, dikush të cilit mund t’i besoj.

Unë e dua një dashuri radikale sepse jam gati për të. Vetëm se këtë herë, fillimisht jam duke filluar me veten time./filozofia.al

Autore: Katie Burns

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!