NUK..
Nuk i buzëqesh mjegullës
për qejf të ujkut, as të dhelpres.
Nuk mallkoj rrugën që s’pati ura,
deshta dhe i dua kasollat
aq sa edhe kullat …
Shtegun e shkurtër kurrë s’ e zgjodha.
Si breshka nuk hapërova,
as si lepuri nuk vrapova…

Jusuf Zenunaj, Dilbeek, më 22 maj 2019

Lexo po ashtu:  Hamami i Hyrës
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!