NUK..
Nuk i buzëqesh mjegullës
për qejf të ujkut, as të dhelpres.
Nuk mallkoj rrugën që s’pati ura,
deshta dhe i dua kasollat
aq sa edhe kullat …
Shtegun e shkurtër kurrë s’ e zgjodha.
Si breshka nuk hapërova,
as si lepuri nuk vrapova…

Jusuf Zenunaj, Dilbeek, më 22 maj 2019

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.