Mbrëmë u mbajt nata finale e Eurovizionit, e rendin e tretë e zuri Zvicra me përfaqësuesin e tij Gjon Muharremi, shqiptari i dytë në këtë finale.

Gjon Muharremi para disa vitesh ishte pjesë edhe një spektali në Shqipëri, Albanian’s Got Talent.

Ai mori dy PO-ja por dhe një JO.

Ju pëlqen!

Përkundër kësaj, Gjoni nuk ja doli të kualifikohet në finale. Por kjo nuk e la shumë mbrapa sepse sot ai arriti të prek majet e suksesit, duke e zënë edhe vendin e tretë.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.