Mbrëmë u mbajt nata finale e Eurovizionit, e rendin e tretë e zuri Zvicra me përfaqësuesin e tij Gjon Muharremi, shqiptari i dytë në këtë finale.

Gjon Muharremi para disa vitesh ishte pjesë edhe një spektali në Shqipëri, Albanian’s Got Talent.

Ai mori dy PO-ja por dhe një JO.

Ju pëlqen!

Përkundër kësaj, Gjoni nuk ja doli të kualifikohet në finale. Por kjo nuk e la shumë mbrapa sepse sot ai arriti të prek majet e suksesit, duke e zënë edhe vendin e tretë.

Lexo po ashtu:  Publikohen detaje të rënda nga dita e fundit e jetës së John Belushit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!