OSLO,

Atdhe Belegu, shqiptari nga Peja me shtetësi norvegjeze, shpërblehet me çmimin «DOGA-merket» në kategorinë «Nykommer» për projektin e tij të magjistratures «03 Assembly Palace», shkruan MekuliPress.

Z. Belegu në facebook shpjegon se ” «DOGA-merket» është çmimi më i madh ndërdisiplinor në Norvegji për arkitekturë dhe design që përfshinë shumë profesione e lami të ndryshme përbrenda.”

Ju pëlqen!

Ja njoftimi i Atdhe Belegut për çmimin, bërë publik në facebook në gjuhën norvegjeze dhe në gjuhën shqipe:

“? (??/??)lo
En virkelig stor glede å motta utmerkelsen DOGA-merket Nykommer for masteroppgaven «03 Assembly Palace». DOGA-merket er den største tverrfaglige prisen vi har i Norge innen arkitektur og design, og løfter frem de beste prosjektene fra unge designere og arkitekter.
Det er en stor ære å bli valgt ut sammen med andre inspirerende innovative prosjekter, deriblant «Barking up the right tree» av flinke medstudenter fra Bergen Arkitekthøyskole.
/
Mbrëmë pranova çmimin «DOGA-merket» në kategorinë «Nykommer» për projektin tim të magjistratures «03 Assembly Palace».
«DOGA-merket» është çmimi më i madh ndërdisiplinor në Norvegji për arkitekturë dhe design që përfshinë shumë profesione e lami të ndryshme përbrenda; dhe siç tha drejtuesi i ceremonisë: – «Këto janë projektet më të mira që kemi në vend». Ishte një nder i madh të jem aty pranë projekteve të tjera superfrymëzuese. “


Për njoftimin tuaj, dashamirë të nderuar, projekti im i magjistratures është projekti më i vlerësuar deri tani me më së shumti çmime në Norvegji!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.