Xhudisja pejane, Nora Gjakova është shpallur sot (e shtunë) xhudistja më e mirë e Kampionatit Shtetëror të Kosovës.

Federata e Xhudos së Kosovës ka ndarë sot çmimin kryesor për xhudisten pejane, Nora Gjakova.

Trajneri i saj, Driton Kuka e ka konfirmuar këtë me anë të një postimi të bërë në profilin e tij privat në Facebook.

Ju pëlqen!

Kuka ka treguar se Nora Gjakova është shpallur xhudistja më e mirë e Kampionatit Shtetëror, ndërsa ka theksuar se ajo do t’i prijë ekipit tonë që do marr pjesë në Grand Prix-in e radhës.

Postimi pa ndërhyrje i Driton Kukës:

Ndarja e medaljes per Nora Gjakoven që sot u shpall xhudistja më e mirë e Kampionatit Shtetëror!

Test i mirë para Grand Prix Tel Aviv!

Nora do i prij ekipit tonë të ri që do marr pjesë në Grand Prix e radhës!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.