Njohje- Jo
Ulëse në KB- Jo
Pako financiare- Kredi për projekte jo grante
Ujmani- me vendos në marrëveshje është puro politike ashtu siq është edhe akcesi në det për Serbinë.

Normalizim me Izraelin- Po. Kur paskemi pas problem me Izraelin

Të tjerat nuk kanë vlerë as sa biletat e aeroplanit!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!