Ambasada e Kosovës në Gjermani ka dalë me një njoftim të rëndësishëm për qytetarët kosovarë që jetojnë në Gjermani dhe duan të marrin rrugë për në Kosovë.

Ata kanë dhënë të gjitha detajet e nevojshme për bashkëatdhetarët tanë që pritet të marrin rrugë për në vendlindje.

Lehtësira ndaj masave të COVID-19 kanë ata persona që janë vaksinuar dhe shëruar nga COVID-19.

Ju pëlqen!

Këto masa vlejnë edhe për udhëtarët, përkatësisht ata që mund të dëshmojnë që janë vaksinuar dy herë apo kanë kaluar virusin dhe paraqesin provat që janë të përmendura në njoftimin e tyre kur udhëtojnë në Kosovë.

Këto masa nuk vlejnë nëse udhëtarët qëndrojnë/udhëtojnë në rajonet ku janë të shfaqura variantet e reja të virusit.

Më posht mund ta lexoni njofimin e plotë:

Lexo po ashtu:  ‘Po mbaja një dorë, por ajo u ftoh/ Tragjedia e familjes Cara
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!