Ndryshe nga moshataret e saj, Egzona Lahaj, 22 vjeçe, në të njëjtën kohë studion dhe menaxhon një fermë relativisht të madhe me rreth 30 viça e lopë.

22-vjeçarja nga fshati Jasiq i Deçanit, thotë se kjo punë është e lehtë, dhe në të ardhmen pretendon në zgjerimin e fermës.

Ajo përveçse merret me viçat, nget edhe traktorin për nevojat e fermës. Ndërsa puna, ka bërë që të ketë edhe veturën e saj personale, me të cilën shkon në fakultetin “Fehmi Agani”.

Ju pëlqen!

Një shembull fantastik, ku faktohet se puna dhe studimi shkojnë shumë mirë bashkë.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.