Aron Koni është në klasë të nëntë. Ai eshte një nxënës i talentuar, por edhe i pasionuar pas sportit. Puna e palodhur dhe stërvitja intensive e ka shpërblyer Aronin duke marrë disa çmime. Ai është kampion kombёtar pёr moshёn 15 vjeçare (U 15). Gjithashtu vitin e kaluar ka fituar kampionatin kombёtar pёr 19 vjeçarёt dhe njё turne tё hapur nё Malin e Zi.

Sipas mesueses Iriana Papamihali, prej dy vitesh Aroni pjesё e ekipit kombёtar pёr 15 vjeçarёt dhe për moshat e rritura.

Kampion kombëtar U 19- 2021
Nënkampion kombëtar U 15- 2021
Fitues në turin e hapur ndërkombëtar “Trofej Podgoricë” U 15- 2021
Kampion kombëtar U 15- 2022
Anëtar i ekipit kombëtar të pingpongut për U 15 dhe të ekipit të të rriturve për dy vite rresht 2021-2022
Nënkampion kombëtar U 19- 2022
Fitues i vendit te dytë në “Open Balkan School sport games “ 2022
Top 20 U 15 në kampionatin ballkanik të pingpongut
Fitues i vendit të dytë në turin e hapur “Herceg Novi Open” 2022

Ju pëlqen!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!