I konsideruari si njeriu më i pasur i Çekiës, biznesmeni dhe pronar i fondit të investimeve PPFm Petr Kellner humbi jetën në një përplasje helikopteri në malet e Alaskës.

Sipas deklaratës me shkrim, incidenti, në të cilin pesë persona vdiqën më 27 mars, është nën hetim, shkruan Evropa e Lirë.

“Ne i kërkojmë medias të respektojë privatësinë e familjes Kellner gjatë kësaj kohe të vështirë,” tha PPF në një deklaratë.

Ju pëlqen!

Ai shton se Kellner ishte 56 vjeç dhe se jeta e tij ishte e njohur për etikën e tij të punës dhe krijimtarinë, dhe se jeta e tij private i përkiste familjes së tij.

Varrimi i tij do të mbahet vetëm me anëtarët e familjes së tij të ngushtë.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.