Njerëzit e punës/ Njihuni me Livanin nga Belshi, prodhon 3 tonë ullinj në vit

A e dini se në Belsh prodhohen rreth 3 mijë ton vaj ulliri në vit?

Livan Allkja është një nga prodhuesit e shumtë të vajit të ullirit në zonë. Livani dhe familja e tij zotërojnë rreth 1.000 pemë ulliri në Belsh dhe prodhojnë rreth 3 ton ullinj në vit.

Ju pëlqen!

Ata thonë se cilësia e ullinjve në Belsh është nga më të mirat në Shqipëri. USAID e ndihmoi Livanin në blerjen e makinerive. /Informacioni nga USAID

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!