Shqetësuese!
Njëanshmëria dhe joprofesionaliteti i Asociacionit të Gazetarëve të Kosovës (AGK-së) kërcënuese për fjalën e lirë

AGK-ja sot -ja paska kërkuar hetime “rreth sulmeve kibernetike” ndaj një portali që në publik njihet si mbështetëse e ish-pushtetarëve të pasluftës si dhe përpunuese dhe lancuese e propagandës, manipulimeve dhe thashethemeve kundër Qeverisë Kurti, e në veçanti kundër Presidentes znj. Vjosa Osmani, Ministres së Punëve të Jashtme znj. Donika Gërvalla dhe ndaj Kryeministrit Kurti.

Ky portal “i ri” me mentalitet të vjetër, në publik njihet edhe si mbështetës fanatik i “Open Ballkanit” të Vuçiqit, si dhe Edi Ramës si subjekt e si politikë.

Ju pëlqen!

Të nderuar lexues,
Tani këtu e në këtë rast shtrojmë pyetjen e thjeshtë, por gjithsesi logjike: Përse nuk reagoj AGK-ja ndaj sulmeve kibernetike serbe që u bënë ndaj MekuliPress?!

 

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.