Shikojeni videon më poshtë: presidenti amerikan Trump njofton se Serbia do vendosë ambasadën e vet në Jeruzalem. Në këtë kohë presidenti serb lëviz kokën dhe shfleton tekstin e dokumenti me pamjen e atij që pyet: po kjo nga doli?
Dëgjoni Trump që thotë se në takim janë dy “njerëz shumë të respektuar”, presidenti i Serbisë dhe Presidenti i Kosovës, ndërkohë që Hoti është kryeministër.

Serbia dhe Kosova nuk kanë ditur se çfarë kanë firmosur në atë “marrëveshje historike”. Është një turp edhe me standardet ballkanike të servilizmit.

Lexo po ashtu:  MË NË FUND/ Aktakuzë ndaj zyrtarëve të shtetit për rastin e rrëmbimit të shtetasve turq
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!