Liridona Koxha nga Kaçaniku është përzgjedhur mes pesë studentëve më të mirë në Danimarkë.

Pas kësaj përzgjedhjeve, ajo do të vijojë me hulumtime në Universitetin e Harvardit në SHBA.

Ajo përfundoi studimet për mjekësi në Universitetin e Kopenhagenit.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.