Shane Sali është Kryetari më i ri i Bashksië në historinë e Greater Sheppartonit.

Këshilltari me origjinë shqiptare, Shane Sali ka marr një detyrë të rëndësishme në Greater Shepparton të Australisë ku u zgjodh nga Këshilli Bashkiak për të kryer detyrën e Kryebashkiakut.

Ai do të shërbejë si Kryetar i Bashkisë deri në zgjedhjet e ardhshme bashkiake derisa për më shumë se 10 vjet ishte anëtar i Komitetit Shqiptar të Sheppartonit ku ka kontribuar veç të tjerash në organizimin e Festivalit të Përvitshëm Shqiptar të të Korrave, në Shepparton./albinfo.ch/

Lexo po ashtu:  “Të vetmit njerëz normalë, janë ata që nuk i njeh shumë mirë” - 7 thënie psikologjike
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!