Fotografia më poshtë bën pjesë thuaja se në të gjitha listat e “Fotografive më të famshme të historisë” të përpiluara nga mediet botërore.

Tregon Agimin, refugjatin 2 vjeçar që bartet përmes telave me gjemba në duart e gjyshërve të tij në një kamp në Shqipëri, mars 1999.

/www.mekuliPress.com/  – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!