Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka njoftuar se Gjykata Themelore në Prishtinë, ka aprovuar kërkesën e prokurorisë për caktimin e masës së paraburgimit prej 30 ditësh kundër të dyshuarit D.Sh., shtetas i Republikës së Kosovës, i nacionalitetit Shqiptar.

Ai dyshohet për krime lufte, kundër popullatës civile në mars të vitit 1999 në Ferizaj.

Personi në fjalë është arrestuar më 15 qershor 2019, në pikëkalimin kufitar në Bërnjak.

/MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike.
Loading...
[wpedon id=16879]