Nje histori e bukur nga kryeministri anglez Winston Churchill:
“Një ditë mora një taxi për të shkuar deri te zyrat e televizionit BBC, për të dhënë një intervistë.
Kur arrita atje i thashe taksistit të më prese 40 minuta derisa të kthehem.
Taksisti më kërkoi falje dhe më tha se nuk ka mundësi të presë, sepse duhet të kthehet në shtepi për ta dëgjuar intervisten e Winston Churchill!…
U gëzova dhe u befasova nga dëshira e madhe e këtij njeriu për të degjuar intervistën time.
Pa u hamëndur nxora 10 funta dhe ia dhashë taksistit pa i treguar kush isha.
Kur i pa taksisti paratë më tha: “Zotëri, do të pres me orë të tëra derisa të kthehesh, ndërsa Churchilli në djall të shkojë!”
Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.