Një kompani britanike ka krijuar një çadër që përmban edhe një lokalizues“gps” të integruar në dorezë, bateria e të cilit mund të mbajë deri në 3 vite. “Baobab Brolly” monitoron pozicionin e sendit më të harruar nga të gjithë.

E veç lokalizuesit, doreza përmban edhe një buton i cili mundëson ndryshimin e modelit dhe ngjyrës së çadrës.

E projektuar në Londër dhe e prodhuar në Korenë e Jugut, çadra ka një çmim filestar 100 sterlina ose rreth 112 euro dhe në dhjetor pritet të futet në treg.

Ju pëlqen!

Burimi Wired

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!