Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka kritikuar Ambasadën e Shteteve të Bashkuara të Kosovës, për mbështetjen e shprehur për mbajtjen e seancës së Kuvendit të Kosovës për mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Kosovës.

Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e saj, në rrjetin social Twitter, në internet, Von Cramon i ka reaguar ambasadorit amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, pas deklaratës së tij pro mocionit.

“Një autogol i SHBA’së në Kosovë me dimension historik”, ka vlerësuar Von Cramon.

Ju pëlqen!

“Si mundeni ju, një ambasador, të gëzoheni të shihni rrëzimin e një qeverie funksionale gjatë pandemisë së koronavirusit?”, e ka pyetur eurodeputetja gjermane, ambasadorin amerikan.

“E pabesueshme. E papërgjegjshme. Më vjen shumë keq për qytetarët e Kosovës. Ata nuk e meritojnë këtë”, është shprehur ajo.

Lexo po ashtu:  Feja dhe Politika/ Tani Edi Rama huazon fjalët e shenjta të Shën Palit: "Secili të japë aq sa ka ndarë në zemër, pa mërzi dhe pa shtrëngim…"
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!