“Një anëtar i ISIS-it ndaloi makinën e një çifti të krishterë.

Anëtari i ISIS-it: A jeni musliman?
Burrë i krishterë: Po, unë jam musliman.

Anëtari i ISIS-it: Nëse jeni musliman, atëherë recitoni një ajet të Kur’anit.
Burrë i krishterë recitoi një varg nga Bibla.

Anëtari i ISIS-it: Ok Allah shkoni tani, jeni të lirë.

Më pas gruaja e të krishterit i thotë burrit: “Unë nuk mund të besoj se në çfarë rreziku pate hyrë. Pse i tha atij se ne jemi muslimanë?
Burri: “Nëse ai do ta dinte Kur’anin do t’na kishte vrarë të dytë, por duke e ditur se Isis-i nuk di gjë nga Kur’ani unë e mora këtë rrezik. Si dhe po ta dinin gjë, Isis-i, nga Kur’ani nuk do të kishin vrarë njerëz”, u përgjigj burri.

ISIS-i nuk është me Islamin, Terrorizmi nuk ka fe. /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

Lexo po ashtu:  Frika nga seksi: ja cilat janë 9 llojet e fobive më të pazakonta që do u lënë pa fjalë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!