Në emisionin DPT të Fidan Jupollit ishte e ftuar kryetarja e Alternativës Mimoza Kusari

Ndër të tjera Kusari deklaroj se komplet PAN duhet të shkoj në opozitë. Sipas saj është zoti Kurti që do vendos se kush duhet të jetë pjesë e qeverisë së ardhshme por ajo dyshon që NISMA do ketë vend në qeverinë e ardhshme edhe nëse e kalon pragun. Për Kusarin nuk mund të ketë ndryshim me copëzat e PAN-it prandaj ajo preferon që NISMA të shkoj në opozitë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!