Delegacioni ukrainas dhe rus kanë nisur bisedimet në Stamboll, me pjesëmarrjen e presidentit turk, Tayip Recep Erdogan. Raundi i ri i bisedimeve po zhvillohet në Pallatin Dolmabahçe.

Kanali televiziv Russia Today transmetoi fillimin e takimit. Erdogan iu drejtua negociatorëve me një fjalim të shkurtër përpara bisedimeve.

“Të dyja palët kanë shqetësime legjitime. Le t’i japim fund kësaj tragjedie”, tha Erdogan.

Lexo po ashtu:  Krejt çka ndodhi mbrëmë mes debatit Çitaku-Daçiq
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!