Bujar Nishani bëhet i dyti nga radhët e demokratëve që kërkon largimin e Lulzim Bashës nga kreu i PD-së. Pas Fatbardh Kadillit, i cili kërkoi sot kryesisë së PD-së të mblidhet sa më shpejt dhe të përcaktojë modalitetet e garës për lidershipin e ri, edhe vetë kreu i Këshillit Kombëtar të PD-së kërkon që Partia Demokratike “të çlirohet nga shembulli i paaftësisë dhe modelit që po e asgjëson atë pak nga pak”.

Statusi i ish-presidentit Bujar Nishani:

Të dashur miq, rezultati i zgjedhjeve ishte zhgënjim dhe dëshpërim i madh për votuesit dhe mbështetësit e opozitës si dhe një mundësi e pashfrytëzuar për ndryshimin e shumëpritur.

Ju pëlqen!

Qeverisja e korruptuar e Edi Ramës do të vijojë të mbajë pushtetin përsëri, pas 8 viteve të skandaleve e dështimeve !

Sot është momenti që Partia Demokratike të çlirohet nga shembulli i paaftësisë dhe modelit që po e asgjëson atë pak nga pak.

Sot është momenti që Partia Demokratike të lihet e lirë për t’u ringritur në madhështinë që i takon si Parti e Lirisë dhe Rinisë.

Sot përgjegjësi kryesor i 4 humbjeve politike radhazi vendosi ta mbajë peng Shtëpinë e Lirisë në interes të pushtetit të tij personal !

Z. Basha sot duhej të merrte përgjegjësinë e dështimit të tij personal prej 8 vitesh !

Sot Edi Rama mban peng Shqipërinë dhe Lulzim Basha tenton të mbajë peng Partinë Demokratike.

Partia Demokratike nuk është pronë personale e një njeriu.

Ajo është Shtëpia e Lirisë e qindra mijëra shqiptarëve.

Askush nuk do të mundet ta marrë atë peng për asnjë arsye, në asnjë formë e me asnjë çmim !

Lexo po ashtu:  "Mos shtrembëroni historinë, Ukraina nuk i afrohet Holokaustit"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!