Në Antalia të Turqisë ka nisur takimi mes ministrave të Jashtëm të Ukrainës dhe Rusisë.

Raportohet se takimi sapo ka nisur mes ministrit të Jashtëm të Ukrainës Dmytro Kuleba dhe kreut të diplomacisë ruse Sergei Lavrov.

Takimi do të zhvillohet me dyer të mbyllura ndërkohë që qindra gazetarë presin jashtë. Parashikohet që përballja Kuleba-Lavrov të zgjasë rreth 90 minuta. Për të folur për pritshmëritë është ende herët.

Lexo po ashtu:  “Dënojmë aktet e dhunës”! BE reagon ashpër për protestën e Berishës: Kemi nevojë për një opozitë solide!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!