Në këto momente është duke u zhvilluar takimi mes kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Alleksandar Vuçiq, në Bruksel.
Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e shefit të BE-së për Politikë të Jashtme, Nabila Massrali.

“Takimi mes Beogradit dhe Prishtinës, me nikoqir Josep Borrellin, me presidentin serb, Alleksandar Vuçiqi dhe me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, është duke ndodhur tani në Bruksel”, shkroi ajo në Twitter.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!