Në këto momente është duke u zhvilluar takimi mes kryeministrit Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Alleksandar Vuçiq, në Bruksel.
Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e shefit të BE-së për Politikë të Jashtme, Nabila Massrali.

“Takimi mes Beogradit dhe Prishtinës, me nikoqir Josep Borrellin, me presidentin serb, Alleksandar Vuçiqi dhe me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti, është duke ndodhur tani në Bruksel”, shkroi ajo në Twitter.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!