Me rreth 40 minuta vonesë, Kuvendi i Kosovës ka nisur punimet për dy seancat e papërfunduara.

Në këtë seancë pritet të hidhen për votim projektligjet për ratifikimin e marrëveshjeve ndërkombëtare – gjithsej pesë.

Më pas do të vazhdojë seanca e nisur më 13 korrik dhe e vazhduar më 14, ku do të hedhen për votim rezolutat e VV-së dhe PDK-së për menaxhimin e pandemisë.

Ju pëlqen!

Po ashtu sot do të mbahet edhe një seancë e re, ku ndër të tjera do të diskutohet për gjendjen financiare në Telekom dhe për të drejtat e pensionistëve kontributdhënës.

Lexo po ashtu:  VIROLOGU FITUES I ÇMIMIT NOBEL NË MJEKËSI JEP LAJMIN POZITIV, Ja pse nuk do të ketë një valë të dytë të koronavirusit!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!