Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në këto momente është paraqitur në objektin e Gjykatës Speciale, ku do të intervistohet nga prokurori special i kësaj Gjykate.Intervistimi i Thaçit në Hagë ka filluar në orën 01:00, ndërsa në hyrje të Gjykatës është pritur nga dhjetëra shqiptarë, të cilët kishin dalë për ta mbështetur, shkruan “Zeri.info”.

Thaçi para intervistimit ka folur shkurt para gazetarëve, ai ka thënë se Kosova është histori suksesi dhe për këtë është krenar. /Zëri

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!