Kjo është cilësuar si një nga fotot më të jashtëzakonshme të të gjitha kohrave në rruzull. Nikolai Machuliak, një fshatar nga Siberia e ish-BRSS, në vitin 1974 gjeti në një pyll një këlysh ariu polar të braktisur. E mori në shtëpi dhe e rriti për 1 vit. Pas 12 muajsh e liroi.

Në vitin 1976, ai e ritakoi ariun rastësisht po në pyll. Ky është momenti i rrallë që për fat u fiksua edhe në këtë fotografi. Shikoni reagimin e ariut. Edhe kafsha e njeh mirënjohjen.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!