Nuanca e syve në vitet e para të jetës mund të ndryshojë, por pothuaj tek të gjithë njerëzit, ngjyra e syve është identifikuese dhe tregon shumë për personalitetin tënd. Shikoni foton e poshtme dhe shihni nëse jeni A, B, C apo D?

A. E shoqërueshme dhe e kujdesshme- Nëse ke sy blu, je një njeri shumë i shoqërueshëm. Të pëlqen të jesh e rrethuar me njerëz dhe mund të bësh miq shumë lehtë. Po ashtu, e di kush je, çfarë të pëlqen dhe çfarë jo në jetë. Ndonjëherë bëhesh edhe e pasjellshme, por kjo ndodh sa herë ndihesh e provokuar dhe jashtë vetes.

B. E qetë dhe me humor- Nëse ke sy kafe, je një njeri i qetë dhe me shumë humor. Në të vërtetë, asgjë nuk të bën të dalësh jashtë vetes. Sensi i humorit është gjithashtu një detaj që nuk mund të anashkalohet, e ke të natyrshme, ndaj edhe të qëndron për shtat. Nëse ndodh që ta lësh një ditë humorin, të gjithë miqtë rreth teje do ta lënë edhe më shumë, kështu që mos u dorëzo.

Ju pëlqen!

C. E sigurt dhe besnike- Nëse ke sy jeshilë, je një njeri besnik që di ta ruash sekretin deri në varr. Gjithmonë e di se çfarë do dhe nuk ke frikë ta thuash me zë të lartë, gjë që të bën ta arrish atë që do. Besimi që ke në vetvete transmetohet edhe tek njerëzit që të rrethojnë, veçse e mira është të mos kesh shumë besim tek të tjerët ashtu si tek vetja.

D. Ambicioze dhe e qetë- Nëse ke sy të shkruar, je një njeri mjaft ambicioz. I analizon me shumë detaje të gjitha situatat, aq sa ndonjëherë njerëzit që të rrethojnë e kanë të vështirë të përshtaten me natyrën që ke. Aftësia për të lexuar natyrat e njerëzve është fantastike, ndaj edhe të tjerët të admirojnë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!