Kreu i AKR, Behgjet Pacolli, deklaroi se është kërcënuar nga kryeministri Kurti dhe zyrtarë të tjerë të qeverisë në detyrë, por avokati Spartak Ngjela thotë se ai duhet të mbështesë këto pretendime me prova.

Sipas avokatit, Pacolli tregoi se nuk ka personalitet.

“Duhet të ketë prova. Tregoi që nuk ka personalitet, është gjëja kryesore nëse do të gjykosh ndaj një njoftimi që jep dikush nëse është i vërtetë apo jo. Nuk kam shumë besim.Mënyra si u soll që erdhi Thaçi në Tiranë, e mori në makinë dhe e çoi atje. Si mund ti besoj unë kërcënimit një njeriu që nuk ka personalitet deri në minimum. Ligji nuk e lejonte të hynte në Kosovë normal. Por si e ke shkel ligjin, hyn me anë të Presidentit normal. Historia e Shqipërisë është e dhimbshme se liderët kanë shitur interesat kombëtare në 100 vjet, kam shpresë te brezi i ri që do të vinë nga shkollat perëndimore, njerëz me personalitet”, tha Ngjela.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!