Nga dhjetori i këtij viti të gjithë qytetarët e Kosovës do të mund direkt të udhëtojnë për në Franfkurt të Gjermanisë.

Kjo u bë e mundur përmes kompanisë ajrore Eurowings.

Kjo e fundit ka njoftuar se nga muaji dhjetor i këtij viti do të ketë fluturime direkt Prishtinë-Frankfurt.

Ju pëlqen!

Udhëtimet do të jenë dy herë në javë me avionë Airbus A320.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!