Nga dhjetori i këtij viti të gjithë qytetarët e Kosovës do të mund direkt të udhëtojnë për në Franfkurt të Gjermanisë.

Kjo u bë e mundur përmes kompanisë ajrore Eurowings.

Kjo e fundit ka njoftuar se nga muaji dhjetor i këtij viti do të ketë fluturime direkt Prishtinë-Frankfurt.

Ju pëlqen!

Udhëtimet do të jenë dy herë në javë me avionë Airbus A320.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!