Profesori dhe ligjëruesi në Universitetin e Parisit Nezir Kraki, ka thënë se opsioni i fundit për qytetarët e Kosovës, tani është lutja.

Ai përmes disa vargjeve në një postim në Facebook, ka thënë se lufta është njollosur, shteti ka dështuar, shpresa i është vjedhur rinisë dhe bota ia ka mbyllur dyert vendit tonë.

Postimi i Krakit:

Ju pëlqen!

E kam ditë që…

Kur ta njollosim luftën,

Kur ta dështojmë shtetin,

Kur t’ia vjedhim shpresën rinisë,

Kur bota t’na mbyllë çdo derë…

…opsioni i fundit për neve ka me qenë lutja.

Lexo po ashtu:  Shqiptarja e parë që diplomoi në Akademinë Ushtarake të SHBA-së, Arelena Shala
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!