Paris Saint-Germain's Brazilian forward Neymar looks on during the French L1 football match between Paris Saint-Germain (PSG) and OGC Nice at the Parc des Princes stadium in Paris on May 4, 2019. (Photo by Lionel BONAVENTURE / AFP) (Photo credit should read LIONEL BONAVENTURE/AFP/Getty Images)
 

Vëmendja e Neymarit është kthyer sërish në marrjen në dëmshpërblimi nga Barcelona për mospagimin e një tarife që ai ndjen së është e drejtë.

Kampionët e La Ligas nuk i paguan atij një shumë parash që u përfshinë në kontratën e tij si një bonus besnikërie pasi ai u largua për te Paris Saint-Germain.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, sulmuesi tani ka ngritur një padi tjetër kundër klubit katalunas, duke pretenduar keqbesim nga ana e tyre.

Ju pëlqen!

Neymari po kërkon 3.5 milion euro nga ish-klubi i tij dhe, si rezultat, e largon atë nga rikthimi i tij në Camp Nou.

Afati i transferimeve të verës së kaluar u mbizotërua nga raportet e Neymarit për t’u larguar nga PSG në mënyrë që të ribashkohej me Barcelonën, megjithëse ai kurrë nuk tërhoqi ankesën e tij kundër klubit katalunas.

Gjatë diskutimeve që u zhvilluan, Neymar pohoi se ai do të ndalonte padinë e tij, megjithëse tani që marrëveshja nuk ka kaluar përmes tij ai po e çon çështjen përpara.

Ylli brazilian është ende në pritje të gjykimit.

Neymar gjithashtu pretendon edhe 100 mijë euro shtesë si një tjetër bonus që shkoi pa paguar në kontratën e tij.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!