Neymar është bërë superylli i fundit që ka ndërruar Evropën me Arabinë Saudite – dhe nuk është për t’u habitur duke parë disa nga bonuset e tij të përfolura të kontratës.

Braziliani u bë lojtari më i shtrenjtë në botë kur iu bashkua PSG-së në vitin 2017 – por ai vendosi se ishte koha të largohej nga Franca këtë verë. Lojtari u tha përfaqësuesve të tij se donte të largohej nga kryeqyteti francez, përpara se të shkonte te Al Hilal.

Dhe ndërsa Neymar e zyrtarizoi lëvizjen të martën në mbrëmje, Foot Mercato ka zbuluar disa nga detajet tronditëse të kontratës së tij.

Ju pëlqen!

Është e lehtë të shihet pse Neymar ka bërë këtë lëvizje, me brazilianin që thuhet se do të fitojë 500,000 euro për postim në rrjetet sociale.

Neymar do të ketë një avion privat në dispozicion të tij, gati për ta çuar atë kudo që ai dëshiron – një luks që gëzon edhe Cristiano Ronaldo pas kalimit të tij në Al Nassr.

Lexo po ashtu:  Juventus apo Inter? Ja zgjedhja e Kumbullës

Dhe, ashtu si Ronaldo, edhe Neymar do të lejohet të jetojë me partneren e tij, Bruna Biancardi, edhe pse dyshja nuk janë të martuar. Kur Ronaldo u transferua në Saudi, kishte pyetje nëse ai do të lejohej të jetonte me Georgina Rodriguez – por vendi e zbuti politikën e tyre të rreptë.

Sipas Sky, Neymar do të fitojë 150 milionë euro në vit në Al Hilal – por ky numër mund të vazhdojë të rritet, që janë disa bonuse të zgjuara.

Foot Mercato shton se braziliani do të fitojë 80,000 euro për çdo herë që Al Hilal fiton ndërsa ai është në fushë. Ndoshta bonusi më befasues që ka parë historia e sportit, jo vetëm e futbollit.

Arabia Saudite ka parë një mori superyjesh të zhvenden në Lindjen e Mesme që kur Ronaldo e ndërroi Manchester Unitedin me Al Nassr pas Kampionatit Botëror.

Deri më tani këtë verë, ish-yjet e Ligës Premier si, Sadio Mane, N’Golo Kante dhe Jordan Henderson janë zhvendosur në Lindjen e Mesme.

Lexo po ashtu:  Egbo: Shqipëria është familja ime
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!