– RIZGJEDHJA E TRUMPIT KËRCËNIMI MË I MADH PËR DEMOKRACINË AMERIKANE

Departamenti i komenteve të gazetës së besueshme “New York Times, paralajmëron fuqimisht votuesit amerikanë kundër rizgjedhjes eventuale të Donald Trump si kryetar i ShBA-vë, shkruan MekuliPress.com

Shkrimi redaksional është hartuar nga një departament në gazetë i quajtur “Bordi Redaktues”, dhe përbëhet nga 14 redaktorë dhe shkrimtarë nga menaxhmenti.

Ju pëlqen!

– Korrupsioni. Zemërimi. Kaosi. Paaftësia. Prishja, shkruan gazeta, në një artikull të titulluar “Stop krizës sonë kombëtare”, përcjell MekuliPress.com

Duhet nënvizuar se kjo pjesë e komenteve nuk flet në emër të të gjithë gazetës, por përpiqet të paraqesë mendime të bazuara në një konsensus brenda institucionit.

Ata shkruajnë se një rizgjedhje e Presidentit Trump përbën kërcënimin më të madh për demokracinë Amerikane që nga Lufta e Dytë Botërore dhe e quajnë presidentin të padenjë për zyrën e tij, përfundon shkrimi i NYT, përcjellë MekuliPress.com

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.