Derisa nesër pritet të nënshkruhet koalicioni i parë parazgjedhor ndërmjet AAK-së e PSD-së, Vetëvendosje ka reaguar.

Është deputetja Arbërie Nagavci që e ka cilësuar e para marrëveshjen e këtyre dy partive.

Reagimi i plotë:

Dita e hënë është ditë pazari në Gjakovë.

Duket se këtë ditë e ka zgjedhur AAK për të bërë pazaret, apo thënë më mirë për të vazhduar pazaret me parti tjera politike.

AAK-në edhe mund ta kuptoj, ata tashmë kanë bërë shumë pazare dhe për të vazhduar krimin e korrupsionin, një pazar më shumë s’do të thotë asgjë, për më shumë janë gati për gjithçka vetëm që të mbeten në pushtet.

Por, secila parti opozitare që do të bëjë marrëveshje parazgjedhore me AAK-në ose me cilëndo nga partitë e PANhajnisë vetëm se dëshmojnë se nuk janë kundër korrupsionit e hajnisë, ato thjesht duan të zënë vend në qeveri për të vazhduar keqeverisjen e kapjen e shtetit.

#pazaretpolitike #PANhajnia #pseudoopozita – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]