Ditën e nesërme do të zhvillohet raundi i katërt i bisedimeve mes Moskës dhe Kievit, por ketë herë përmes një videokonference.

Megjithëse tre herët e para delegacionet e dy vendeve janë takuar në Bjellorusi për të diskutuar rreth mundësive për negociata, nëse do të bëhet online takimi i tyre,

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, cituar nga TASS.

Lexo po ashtu:  Presidenti i Serbisë, e miku i Edi Ramës, Vuçiç: "Në Malin e Zi po synohet dëbimi i plotë i serbëve brenda 10 vjetëve"
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!