Të martën në orën 11:00, Albin Kurti edhe formalisht do ta pranojë mandatin e Kryeministrit të Republikës së Kosovës.

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj nuk do të jetë aty për ta pritur, megjithatë ish-zëvendësi i tij, Behgjet Pacolli është angazhuar në detyrën e fundit qeveritare.

Pacolli do t’ia dorëzojë nesër në orën 11:00 Kurtit mandatin e Kryeministrit.

Ju pëlqen!

Këtë e ka konfirmuar këshilltari i Pacollit, Jetlir Zyberaj.

Lexo po ashtu:  Mbi 40 viktima nga virusi, ambasadori shqiptar në Kinë me maskë: Mos ejani këtu se ka shumë rrezik
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!