Njohësi i çështjeve politike në vend Blerim Vela përmes një postimi ka treguar se nëse zgjedhjet mbahen do të mbaheshin në qershor atëherë vetëvendosje do të dilte fituese më 52% apo 58 deputetë.

Ai ka shkruar se Sipas anketës me te re te UBO-s mbi preferencat e votuesve nëse zgjedhjet do te mbaheshin ne gjysmën e pare te qershorit, rezultati do te ishte: LVV: 52.7% ose 58 deputete; PDK: 15.9% ose 17 deputete; LDK: 15.8% ose 17 deputete; AAK: 7% ose 8 deputete.

Postimi i plotë:

Ju pëlqen!

Sipas anketes me te re te UBOs mbi preferencat e votuesve nese zgjedhjet do te mbaheshin ne gjysmen e pare te qershorit, rezultati do te ishte:

LVV: 52.7% ose 58 deputete;

PDK: 15.9% ose 17 deputete;

LDK: 15.8% ose 17 deputete;

AAK: 7% ose 8 deputete.

Lexo po ashtu:  Një familje e tërë u shua nga tërmeti i 26 nëntorit
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!