Nëse keni probleme me gjumin gjatë natës, ne të dritare.net ju sugjerojmë ta lexoni këtë artikull sepse vetëm kështu do zbuloni arsyet e netëve pa gjumë.

Mos pini ilaçe para gjumit, ne shpesh për të na zënë gjumi përdorim qetësues, por kjo nuk është zgjidhja ideale pasi këto ilaçe shkaktojnë shumë lodhje.

Në mendojmë se dushi na bën mirë para gjumit, dhe në mendjen toën është fiksuar se jemi më të qetë nëse bëjmë një dush para se të flemë, por fakt është krejt e kundërta.

Ju pëlqen!


Sigurisht që nuk duhet të konsumoni ushqime apo pije që përmbajnë kafeinë,se spe në këtë mënyrë do rrini gjithë natën zgjuar. Si dhe mos konsumoni kurrë para gjumit ushqime të thata. Nëse do arrini të realizoni këto rregulla, do flini gjithmonë rehat dhe s’do keni shqetësime

Lexo po ashtu:  Kur prindërit të ofendojnë: Ja përse kurrë nuk bën të hidhërohesh me ta!
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!