benxhi peje mekulipress.
benxhi peje mekulipress.
 

Nëse një qen do të ishte një mësues i mirë, ai do të na mësonte se:

– Kur të afërmit e dashur për ty kthehen në shtëpi, vrapo për t’i përshëndetur.
– Krijo eksperienca të reja në ajrin e pastër dhe në ambientin e hapur.
– Mos e humb asnjëherë mundësinë për t’u argëtuar.
– Vrapo, hidhu, luaj çdo ditë.
– Trego vëmendje ndaj njerëzve që do dhe lëri të tjerët të të ledhatojnë.
– Në ditët e nxehta, shtrihu në bar.

Dhe mos harroni asnjëherë se, kur dikush ka kaluar një ditë të vështirë, qëndroni në heshtje. Uluni pranë tij dhe bëjini të kuptojë se ju jeni duke i qëndruar pranë. Ky është sekreti i lumturisë që qentë na kanë mësuar çdo ditë.

Faleminderit Benxhi për mësimet e mira. Sot jemi më të pasur.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!